SENA SOYSAL

KLİNİK PSİKOLOG

Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle bitirmeye hak kazanmış; sonrasında Klinik Psikoloji yüksek lisans programıyla uzmanlığını tamamlamıştır.

Lisans sürecinde çeşitli danışmanlık merkezleri, okullar ve hastanelerde psikolojik danışman olarak aktif görev almıştır. Katıldığı projeler aracılığıyla çocuk, ergen ve yetişkin bireylerle görüşmeler yaparak her yaş grubundan danışanla çalışma tecrübesi elde etmiştir.

Kadıköy Acıbadem Hastanesi’ndeki tecrübesi sonrasında ergen ve yetişkin bireylerle klinik alanda çalışmalar yapmak üzere kariyerini şekillendirmiştir. Psikodinamik psikoterapi eğitimi ile "Kişilik Bozuklukları” konusunda uzmanlaşarak teorik donanımını zenginleştirmiştir.

"Üniversite Öğrencilerinin Problemli İnternet Kullanım Düzeyleri ile İletişim Becerileri Ve Yalnızlık Düzeyleri Arasındaki İlişki", "Üniversite Öğrencilerinin Problemli İnternet Kullanım Eğilimi", "Özel Özel Eğitim Kurumlarında Çalışan Psikolog ve Psikolojik Danışmanların Karşılaştıkları Sorunlar” çalışmaları makaleleştirilmiş ve yayımlanmıştır. Ataşehir Belediyesi’nin ve YÖRET Vakfı’nın ortak projesi olan Yoyo’da eğitmen olarak görev almıştır. Darülaceze Müdürlüğü’yle gerçekleştirilen bir projede ile psikolojik danışmanlık çalışmalarına devam etmiştir.

Depresyon, kaygı bozuklukları, obsesif- kompulsif bozukluk (tekrar ve takıntılar), kişilik bozuklukları, yeme bozuklukları (anoreksiya, bulumiya, tıkınırcasına yeme bozukluğu, tepkisel yeme bozukluğu), panik atak, travma sonrası stres bozuklukları, bipolar bozukluk, fobiler, madde bağımlılığı, uyku bozuklukları, iletişim problemleri, stres ve öfke problemleri, yas süreci, boşanma süreci, cinsel işlev bozukluklarında kişilerin kendi içsel süreçlerini keşfetmesi, kendine ve diğerlerine yönelik farkındalığının artması, duygu, düşünce ve davranışlarını değerlendirme becerilerinin geliştirmesi yolunda profesyonel destek sağlamaktadır.

Coşku Mutlu Beslenme ve Danışmanlık Merkezi'nde psikolojik danışmanlık hizmeti veren, bireysel terapi, çift- aile terapisi ve cinsel terapi alanlarında uzmanlaşan klinik psikoloğumuz ergen ve yetişkin bireylerle aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Ataşehir Klinik Psikolog Sena Soysal

RANDEVU TALEP EDİN

*İsminizi yazın.
*Telefon numaranızı yazın.