Kilo almakta zorlanan sana, en çok söylenen sözlerin başında ‘kilo almak ne kadar kolay bana bıraksan bir haftada 10 kilo alırım’ gibi söylemler olduğuna dair her iddiaya girerim. Aksine kilo almak bazen gerçekten zor olabiliyor. Bunun başlıca sebebi metabolizmanın çok hızlı olması veya mide hacminin küçüklüğü oluyor. Ayrıca kilo alırken yağlanmakta hiç iç açıcı değil. Bu nedenle birlikte çalışırken senin isteklerini ve yeme düzenini göre fiziksel aktivite ile birlikte sağlıklı ve doğru beslenerek kilo alma sürecini tamamlamalıyız.

Birlikte çıkılacak bu sağlıklı yolculuk 3 ana noktadan oluşuyor:

  • İlk görüşmemizde tam 1 saat boyunca ayrıntılı bir şekilde beslenme alışkanlıklarınız, en sevdiğiniz besinler, fiziksel aktivite durumunuz, alerjiniz olduğunu besin/besin grupları, psikolojik durumunuz, sosyal hayatınız, sağlık durumunuz, kullandığınız ilaçlar, öncesinde yaşadığınız kilo alma ve verme hikayeleriniz ve son 6 ay içerisinde yapılmış olan kan tahliliniz ile ilgili sohbet ediyor ve böylece sizi tanıyor olacağım.
  • Sonrasında vücut analiz cihazı ile ayrıntılı bir ölçüm gerçekleştirerek; kilonuz, yağ ve kas dokunuzun oranı, bazal metabolizma hızınız, BKI indeksiniz, bel kalça oranınız, bölgesel kas ve yağ dağılımınız, metabolizma yaşınız ve iç yağlanma oranınızı öğrenmiş olacağız. Sonuç üzerinden birlikte kilo (yağ-kas) hedefi belirleyecek ve bu doğrultuda “Size Özel Diyet” programınızı önceden konuştuğumuz yaşam standartlarınıza göre oluşturacağız. Diyetin yanında sağlıklı beslenmenin sürdürülebilmesi için asıl önemli olan besinlerin biyokimyasını ve birbirleri arasındaki ilişkiyi bilmek olduğunu düşündüğümden her yazdığımız besinin neden listede olduğunu size aktarıp hem diyete hem de kendinize olan motivasyonu tam sağlayacağız.
  • Her hafta veya iki haftada bir yapacağımız görüşmeler doğrultusunda vücut analiz ölçümünüzü tekrarlıyor olacak, bir önceki haftanın değerlendirmesini yaparak bir sonraki haftanın beslenme programını sizin sosyal etkinlikleriniz, iş toplantılarınız veya seyahatlerinize göre birlikte planlayacağız.

Kilo almanın ne kadar kolay olduğuna siz bile şaşıracak, mutlu ve sağlıklı bir yolculuğa adım atacağız. Aldığımız kiloları geri vermemek ve yağ dokusu yerine kas dokusundan kilo almak içinse beslenme bilgi düzeyinizi en üst düzeye çekeceğiz.

Mutlu ve Sağlıklı bir yaşama birlikte adım atmaya ne dersin ?

RANDEVU TALEP EDİN

*İsminizi yazın.
*Telefon numaranızı yazın.