Ev hanımları için zayıflama yöntemleri oldukça kolay uygulanabilir basamaklardan oluşmaktadır.  Evde oturan bir anne olduğunuzda kilo vermek için emek vermek oldukça zor gibi görünebilmektedir. Aslında her şey sizin kontrolünüz altında olduğudan, başarılı olduğunuzda “Hepsini kendi kendime yaptım!” deme şansınız yüksektir. Peki, bu zayıflama yöntemleri en hanımları nasıl uygulanabilir?

EV HANIMLARI ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Her şeyden önce mutfağınız 24 saat elinizin altındadır ve her şeyi kendiniz için hazırlamanız mümkündür. Bu hem avantaj hem de dezavantaj olabilecek bir konudur. Ev hanımı olarak unutmamanız gereken en önemli nokta evde zayıflama süreci daha kolay yönetilebilmektedir. “Zayıflamak istiyorum!” diyen bir kadınsanız, işte ev hanımı ve/veya annelerin formlarını korumaları için evde zayıflama yöntemleri.

Zayıflama Yöntemleri:

  • Öğünlerinizi Önceden Planlayın

Zayiflama yöntemleri için en önemli avantajınız evde muhtemelen yemeklerinizi kendiniz hazırlamanızdır. Akşam yemeğine ne yiyeceğinizi biliyorsanız, günün geriye kalan günlerini buna göre planlamanız oldukça kolay olacaktır. Bu yüzden kahvaltınızdan başlayarak öğünlerinizi gününüzün gidişatına göre planlayabilirsiniz.

  • Gün İçinde Yalnızca Su İçin

Gün içinde sıkça çay, kahve, meyve suları gibi içecekler tercih etmek yerine su içmeye gayret edin. Böylece günlük kalori alımınızı kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca su vücuttaki tüm yapım ve yıkım olayları için gerekli olduğundan, zayıflama sürecinizi kolaylaştırmış olursunuz.

  • Çocuklarınıza Örnek Olun

Çocuklarınızın sebze yememesinden mi şikayetçisiniz? Peki siz yeterince sebze yediğinizi düşünüyor musunuz? Sizin yeme davranışlarınızın çocuklarınız seçimlerini de etkileyecektir. Yetişkinlik döneminde belirli besinleri reddeden bir çocuğunuz olmasını istemiyorsanız, onlara iyi birer örnek olmanız gerekmektedir.

  • Sıkıntıdan Yemediğinizden Emin Olun

Bazı bireyler atıştırma alışkanlığına sahip değildir fakat bazı insanlar atıştırır. Eğer atıştırma alışkanlığınız varsa bu davranışı kontrollü götürmeye çalışın. Çiğ sebzeler ve porsiyon kontrolünü kaçırmadığınız meyveler atıştırmak için harika seçenekler olacaktır. Meyve ve sebzeler aynı zamanda bağışıklık sisteminizin de güçlenmesine destek olacaktır. Atıştırma ihtiyacı duyduğunuzda, öncelikle su içmeyi deneyin. Belki de hissettiğiniz açlık yalnızca susuzluktur. Ayrıca egzersiz yapmakta sıkıntıdan yemek yemenizin önüne geçebilecek aktiviteler olabilir.

  • Kendi Yemeğinizi Kendiniz Pişirin

Evde olmanız size beslenmenizi düzenlemek için çok büyük bir avantaj sağlıyor, kendi yemeklerinizi kendiniz pişirebilirsiniz! Kendi yemeğinizi pişirmeniz evde zayıflama yöntemleri arasında en etkili olanıdır. Kendi yemeğinizi kendiniz yaptığınızda, içine giren tüm malzemeleri de planlama ihtimaliniz olacaktır. Ayrıca paketli veya işlenmiş gıdalarda bulunan katkı maddelerinin vücudunuza zarar vermesinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca yemek hazırlama ve alışveriş süreçlerine çocuklarınızı da dahil ederek onların da sağlıklı beslenme davranışları kazanmalarını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca…

Zayıflama Yöntemleri Ev Hanımları :Hareket Edin

Bir spor salonuna gidemeyecek durumda olsanız bile evde spor yapabilmeniz için birçok seçenek bulunmaktadır. Çocuklarınızla beraber dans edebilir veya güvenilir kaynakların rehberlerine bakarak evde egzersizler yapmayı deneyebilirsiniz.

Zayıflama Yöntemleri Ev Hanımlar :Vücudunuzu Saygı Duyun

Özellikle çocuklarınızın önünde! Kilonuzla ilgili sorunlarınızı çocuklarınızın önünde konuşmaktan kaçının. Sürekli annesinin kilo takıntısıyla ilgili şikayetlerini dinleyen bir çocuğun büyüdüğünde yeme bozuklukları ile karşı karşıya kalabilir. Özellikle kız çocuklarında Anoreksiya Nervoza gibi yeme bozukluklarının görülme yaşı 6’ya kadar inmiştir. Beslenme davranışları ve sosyal çevre arasında güçlü bir bağ olduğundan, vücudunuzla ilgili şikayetlerinizi çocuklarınızla paylaşmamaya çalışmanız çok önemlidir.

CategoryBlog
Fikirlerinizi merak ediyoruz...

*

E-posta adresiniz yayımlanmayacak

Copyright © 2015 - 2020 - Ataşehir Diyetisyen Coşku Mutlu

Sitemap